Lots of seeded teams drop to the losers bracket today
#2 Stanford
#7 Oklahoma State
#10 North Carolina
#11 Southern Miss
#12 Louisville
#13 Florida
#15 Maryland
#16 Georgia Southern
Saturday Results
Knoxville Regional (Knoxville, Tenn.)
Saturday:
Game 3: Georgia Tech 13, Alabama State 4 (Alabama State eliminated)
Game 4: No. 1 Tennessee 12, Campbell 7
Statesboro Regional (Statesboro, Ga.)
Saturday:
Game 2: No. 16 Georgia Southern 8, UNC Greensboro 0
Game 3: Texas Tech 2, UNC Greensboro 0 (UNC Greensboro eliminated)
Game 4: Notre Dame 6, No. 16 Georgia Southern 4
Austin Regional (Austin, Texas)
Saturday:
Game 3: Air Force 5, Dallas Baptist 1 (Dallas Baptist eliminated)
Game 4: No. 9 Texas 5, Louisiana Tech 2
Greenville Regional (Greenville, N.C.)
Saturday:
Game 3: Coastal Carolina 10, Coppin State 8 (Coppin State eliminated)
Game 4: No. 8 East Carolina 4, Virginia 2
College Station Regional (College Station, Texas)
Saturday:
Game 3: TCU 3, Oral Roberts 1 (Oral Roberts eliminated)
Game 4: No. 5 Texas A&M 9, Louisiana 6
Louisville Regional (Louisville, Ky.)
Saturday:
Game 3: Oregon 18, Southeast Missouri St.6 (Southeast Missouri St. eliminated)
Game 4: Michigan 7, No. 12 Louisville 3
Gainesville Regional (Gainesville, Fla.)
Saturday:
Game 3: Central Michigan 3, Liberty 2 (12) (Liberty eliminated)
Game 4: Oklahoma 9, No. 13 Florida 4
Blacksburg Regional (Blacksburg, Va.)
Saturday:
Game 3: Gonzaga 11, Wright State 9 (Wright State eliminated)
Game 4: No. 4 Virginia Tech 24, Columbia 4
Stanford Regional (Palo Alto, Calif.)
Saturday:
Game 3: UC Santa Barbara 9, Binghamton 4 (Binghamton eliminated)
Game 4: Texas State 5, No. 2 Stanford 2
College Park Regional (College Park, Md.)
Saturday:
Game 3: Wake Forest 10, LIU 4 (LIU eliminated)
Game 4: UConn 10, No. 15 Maryland 5
Chapel Hill Regional (Chapel Hill, N.C.)
Saturday:
Game 3: Georgia 24, Hofstra 1 (Hofstra eliminated)
Game 4: VCU 4, No. 10 North Carolina 3
Stillwater Regional (Stillwater, Okla.)
Saturday:
Game 3: Missouri State 8, Grand Canyon 7 (Grand Canyon eliminated)
Game 4: Arkansas 20, No. 7 Oklahoma State 12
Coral Gables Regional (Coral Gables, Fla.)
Saturday:
Game 1: No. 6 Miami 11, Canisius 6
Game 2: Ole Miss 7, Arizona 4
Hattiesburg Regional (Hattiesburg, Miss.)
Saturday:
Game 3: Kennesaw State 9, Army 8 (Army eliminated)
Game 4: LSU 7, No. 11 Southern Miss 6 (10 innings)
Auburn Regional (Auburn, Ala.)
Saturday:
Game 3: UCLA 16, Southeastern La. 2 (Southeastern La. eliminated)
Game 4: No. 14 Auburn 21, Florida State 7
Corvallis Regional (Corvallis, Ore.)
Saturday:
Game 3: Vanderbilt 21, New Mexico State 1 (New Mexico State eliminated)
Game 4: No. 3 Oregon State 12, San Diego 3